Trofeo 5 Clubs 2019

Cruceros ORC

CN Moraira - CN La Vila - CN Altea - CN Campomanes - RCN Calpe

07.01.2019 - 31.12.2019

Trofeo 5 Clubs 2019

Cruceros ORC

CN Moraira - CN La Vila - CN Altea - CN Campomanes - RCN Calpe

07.01.2019 - 31.12.2019

Trofeo 5 Clubs 2019

Cruceros ORC

CN Moraira - CN La Vila - CN Altea - CN Campomanes - RCN Calpe

07.01.2019 - 31.12.2019

Trofeo 5 Clubs 2019

07.01.2019 - 31.12.2019



 Clase
 
Vela
 
Barco 
 

Armador 
 

Sponsor 
 
Confirmado 
1 ORC A POR5050ITACA
MANUEL GALLEGO FRONTERA
2 ORC A ESP9495ALZIRA MORAIRA
D.AGUSTIN GREGORI PEREPEREZ
3 ORC A GBR42MARINA GREENWICH
DOMENIQUE LUNA TUDELA
4 ORC C 6458YVONNE
JOSE ANTONIO PEREZ GARCIA
5 ORC C ESP5685MARINA VI
VICENTE GUIJARRO GONZÁLEZ-MOHINO
6 ORC C 10492RUAJ
JORGE SANCHIS
7 ORC A SOPUDOSSOPUDOS
JORMA NUUTINEN
8 ORC B
JAVIER LLEDO CANO
9 ORC B ESP10367PIPE
ROBERTO ARCOS GALIANO
10 ORC C ESP10487TAINAIS
FCO JAVIER FERRÁNDEZ
11 ORC C 4609NEGRETE
MIGUEL ZARAGOZA FUSTER
12 ORC C ESP5685MARINA VI
VICENTE GUIJARRO GONZÁLEZ-MOHINO
13 ORC C ESP10124ARQUIMEDES
FRANCISCO GUARDIOLA BLANQUER
14 ORC A ESP10530MORNING SUN II
DAVID WALL
15 ORC C GBR3551LGORDI
GORDON ROSS
16 ORC C ESP9778Pecata Minuta

17 ORC A FR32662PHILOXENE
Jean Claude David
18 ORC C ESP4849CALAMA
MARIA J. BERTOMEU BORDES
19 ORC B ESP6967Aleph III
Francisco Muñiz Milego
20 ORC C ESP25509lope de vega
club nautico campomanes
21 ORC A ESP9495ALZIRA
AGUSTIN GREGORI PEREPEREZ
22 ORC A GBR42LMAGICAL
DOMINIQUE LUNA TUDELA
MARINA GREENWINCH
23 ORC C 10307JANSEN
JANSEN HAN
24 ORC C ESP10487Tainais
EXPLOTACIONES ALQUILERES INMOBILIARIAS SL
25 ORC C 9937ESPIsabella
Carlos Momplet
26 ORC C ESP5685MARINA SEIS
Vicente Guijarro
27 ORC B ESP7669KALAMANDURRIO
PABLO NOGUEROLES GONZALEZ
28 ORC B ESP 7337TIMOTEO
ALBERTO MUGUIRO
29 ORC C ESP8009WAIKIKI 3
JOSE LUIS DE MARIA TAPIA-RUANO
30 ORC A POR5050ITACA
MANUEL GALLEGO FRONTERA
31 ORC A TUR 2206KIM
Yann Lythgoe
32 ORC C 37kirstine
MICHAEL ROPER
33 ORC B ESP 6967Aleph III
Francisco Muñiz Milego
34 ORC C ESP10509PANXUT
EQUIPO 420 CNA
35 ORC C ESP37SONATA
JORDI CABAU
36 ORC B GBR3135LJUMBUCK
JOHN ALLISON
37 ORC A ESP10416BAFFI
JUAN MANUEL AGUIAR MERINO
38 ORC B ESP8129CHRONO
VLADISLAV GORYACHEV
39 ORC B ESP6527AURORA
JAVIER LLEDO CANO
40 ORC C ESP5685MARINA SEIS
Vicente Guijarro González-Mohino
41 ORC B ESP8413PAJUELIN XIII BENIDORM
MIGUEL NORIEGA MC ARTHUR
42 ORC C ESP4868ETREUS 2
ANTONIO PUIG MAYOR
43 ORC A ESP6790GUAGUANCO II
THIERRY LALLEMAND
44 ORC B ESP10055LIMITLESS MARINE DESIGN
RICARDO IMAZ IBARRETA
45 ORC A 11826SOPU
JORMA NUUTINEN
46 ORC A ITA16879JEFFERTJE II
CARL BAL
47 ORC C GBR3551LGORDI
GORDON ROSS
48 ORC C ESP8093TAGOMAGO TRES
JUAN CARLOS ALBELDA VALLES
49 ORC C GBR3027BLADE
BARRY JOHN MCCRAE
50 ORC C ESP10292LULA
CARLOS ALONSO
51 ORC C ESP9078PECATA MINUTA
JOSE CARLOS EIROA SANCHEZ
52 ORC B ESP8694ALEPH IV
JOAQUIN PEREZ CANO
53 ORC B ESP6288MARINA VIII
MARINO GIL AMIGO
54 ORC A ESP9718LIMBO II
MIGUEL ANGEL GARCIA FERNANDEZ

© CLUB NAUTICO ALTEA

© CLUB NAUTICO ALTEA